KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14177600

nr 1417 7600

Paul Jonze

(1883-1973), Sverige

Oljemålning, Stilleben i krus. Signerad, daterad 1937, Olja på pannå, 47x31, yttermått inklusive ram: 54x38 cm

Paul Jonze, svensk målare född 1883, död 1973.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 6 september 2021
kl 20:30:08

4/9 13:23:54 1      Vinnande bud

Paul Jonze

Läs mer om Paul Jonze